ELEKTROOSMOZA BEZPRZEWODOWA

Bezprzewodowy elektroniczny system osuszania murów - ElektroAqua

Zasada działania

Urządzenie ElektroAqua osusza powierzchnie bez mechanicznej ingerencji osuszanej budowli (beton, cegła, cement, kamienie itd.). Główną zasadą działania jest emisja bardzo małych fal elektromagnetycznych o odpowiednim natężeniu i częstotliwości, kształcie, powodujących powstawanie odwróconego dynamicznego zjawiska. Elektro osmoza czyli ruch cząsteczek wody wchłoniętych przez np. mur w kierunku ziemi. W wyniku zjawiska elektroosmozy następuje zatrzymanie procesu podciągania wody do góry poprzez kapilary fundamentu i muru budynku. Obserwuje się osuszanie ścian.

Czas w jakim budynek zostanie osuszony zależy od kilku parametrów. Należy wziąć pod uwagę stopień zawilgocenia, grubość muru, rodzaj materiału z którego mur został wykonany oraz stopień zasolenia.

Do przeprowadzenia elektroosmozy bezprzewodowej niezbędna jest instalacja urządzenia w budynku bez względu na porę roku. Nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu nieruchomości. Urządzenie należy umieścić na poziomie – do pierwszego piętra w części centralnej by w promieniu działania znalazł się cały osuszany budynek. Aparaty ElektroAqua montowane są przez naszą firme powyżej strefy, która została poddana zawilgoceniu.

W momencie kiedy budynek zostanie osuszony, urządzenie dalej spełnia swoje zadanie i nieruchomość jest chroniona zarówno pionowo jak i poziomo przed ponownym zawilgoceniem. Miesięczny koszt poboru energii takiego urządzenia to 1 KWh.

Dodatkowe informacje na temat elektroosmozy można znaleźć na stronie e-izolalacje.pl


Aparat ElektroAqua montuje się na stałe za pomocą 2 załączonych dybli bezpośrednio do muru. Niewielki rozmiar urządzenia 29,5x24,5x11,5 cm, oraz obudowa koloru jasnego lub ciemnego zapewni estetyczny wygląd. Podłączenie urządzenia następuje do puszki 230V o częstotliwości 50Hz. O prawidłowej pracy urządzenia informują dwie lampki LED - czerwona sygnalizująca zasilanie i zielona wskazująca na emisję pola.
Ważne jest to, że urządzenie po instalacji jest bezobsługowe.

osuszanie murów - urządzenie do osuszania murów osuszanie murów - urządzenie do osuszania murów

Model podstawowy ElektroAqua GPL-111
Wyposarzony w zasilanie 230 V, pobór mocy na poziomie 1,5 W. Ten model nie jest wyposażony w wyświetlacz, oraz nie informuje o zasięgu działania urządzenia na terenie budynku.

osuszanie budynków za pomocą GPL-111

Model ElektroAqua Gpl-111/W
Posiada wbudowaną kontrolą mikro procesową oraz wyświetlaniem najważniejszych parametrów takich jak:

 • aktualna godzina i data
 • charakterystyka przebiegów prądowych
 • ilość dni przepracowanych
 • ilość godzin w ostatniej dobie
 • aktualna data i godzina

Wszystkie wspomniane parametry mogą zostać wyświetlone w jednej z pięciu dostępnych wersji językowych: angielska, włoska, francuska, niemiecka i polska.

osuszanie mieszkań - urządzenie do domu

Model ElektroAqua Gpl-111/R
Możliwość zmierzenia zasięgu działania urządzenia za pomocą specjalnego dołączonego odbiornika. Zaletą odbiornika jest to że posiada słuchawki dzięki, którym można sukcesywnie monitorować jego pracę.

osuszanie pomieszczeń nowoczesne i skuteczne urządzenie Gpl-111/R

Model ElektroAqua Gpl-111/RW
Najbardziej rozbudowany produkt w ofercie. Posiada mikroprocesorową kontrolę procesu osuszania budynku. Dodatkową zaletą jest czytelny wyświetlacz parametrów oraz dołączony tester. Urządzenie testujące pomaga przy badaniu dokładnego zasięgu pracy urządzenia.

Zasięg działania powyższych modeli jest głównie uwarunkowany od grubości murów budynku i wynosi do 15m. Każdy z modeli Zasilany jest standardowym napięciem sieciowym 230 V i cechuje się niewielkim poborem mocy na poziomie 1,5 W. Największą zaletą jest koszt utrzymania urządzenia – kształtuje się on na poziomie 1 zł miesięcznie.

Profesjonalny aparat do osuszania budynków i murów ElektroAqua zapewnia:

 • Osuszanie murów znajdujących się w zasięgu działania urządzenia (cegła, kamień, beton)
 • Całkowitą skuteczną blokadę możliwości ponownego zawilgocenia budynku po osuszeniu.
 • Usuwanie pleśni z pomieszczeń
 • Odgrzybienie pomieszczenia
 • Usunięcie zapachu stęchlizny

Główne zalety ElektroAqua:

 • Nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku, żadnego rodzaju prac budowlanych, zastosowania trujących środków chemicznych, wierceń itd.
 • Nie wymaga wykonywania żadnego rodzaju wykopów, izolacji czy też naprawy.
 • Posiada wszystkie wymagane aktualnie atesty, certyfikaty wymagane przez polskie prawo budowlane i UE.
 • Długi okres gwarancji na skuteczność w osuszaniu budynków po instalacji systemu (40 lat) pod warunkiem spełnienia zaleceń wydawcy systemu.
 • Najniższa cena na rynku Polskim za tego typu urządzenie.
 • Bezobsługowy system kontroli.
 • Duża liczba referencji (dostępne również na naszej stronie)

Powyższe systemy wykorzystujemy przede wszystkim przy:

 • Pracach jakimi jest osuszanie murów
 • Osuszaniu budynków
 • Osuszaniu mieszkań
 • Osuszaniu pomieszczeń różnego rodzaju i przeznaczenia
 • Odgrzybianiu ścian

Producentem i Dystrybutorem jest:

Zakład Osuszania i Zabezpieczania Przeciwwilgociowego „Elektroosmoza”
ul. Lenartowicza 10/9
35-051 Rzeszów
tel. kom. +48 501 528 702
tel. / fax +48 14 687 62 95

Długoletnie doświadczenie specjalistów z Elektroosmoza w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych nieprzerwanie od 1982 roku budzi zaufanie wśród naszych klientów. Niezdecydowanych zapraszam do zapoznania się z działem referencje oraz certyfikaty.

Jesteśmy gotowi do udzielenia jakichkolwiek konsultacji oraz dodatkowych wyjaśnień. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w branży oraz udział w licznych szkoleniach utwierdza nas w tym, że jedyną skuteczną formą likwidującą całkowicie przyczynę zawilgocenia murów jest elektroniczny system elektroosmozy bezprzewodowej. W Polsce jako jedyna firma świadczymy tego rodzaju usługi.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty skutecznego osuszania budynków, murów i pomieszczeń!